::
START
::
PROMOCJA
::
OFERTA WAKACYJNA
::
AKTUALNA OFERTA
::
O OŚRODKU
::
GALERIA
::
GOŚCIE O NAS
::
WAKACJE MDP
::
KONTAKT
 


Aktualna ofertaKirowy Gościniec zaprasza do rezerwowania pobytów indywidualnych i grupowych.

Oferujemy najniższe ceny w Polsce

druk zgłoszenia (goście indywidualni)


druk zgłoszenia (goście grupowi)

 Oferujemy ponadto:
- rezerwację wyjazdów na Kasprowy Wierch;
- wyjazdy busem do słowackiego Szczrbskiiego Plesa i na Łomnicę oraz Chopok;
- naukę jazdy na nartach i snowboardzie z instruktorem;
- wyjazdy na Słowację do termalnych źródeł / Oravice, Besenowa, Poprad,
  Liptovski Mikulas/
- kuligi z ogniskiem i góralską .....
- dowozy na wyciągi narciarskie
- zwiedzanie regionu z przewodnikiem

KIROWY GOŚCINIEC -TO NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA, FANTASTYCZNA REGIONALNA KUCHNIA, WSPANIAŁA ORGANIZACJA POBYTU, NIE NAMYŚLAJ SIĘ DŁUGO BO UPRZEDZĄ CIĘ ....INNI, A JAK JUŻ PRZYJEDZIEŻ RAZ WRÓCISZ NAPEWNO !!!!"DROGOWSKAZY Z KIROWEGO GOŚCIŃCA"


"Narody tracąc pamięć, tracą życie" - to stwierdzenie jest nad wyraz prawdziwe i bardzo aktualne w Polsce dzisiaj, kiedy już zabrakło wśród nas naszych wielkich rodaków Papieża Jana Pawła II i księdza profesora Józefa Tischnera.
Co ich łączyło? Jakimi wspólnymi drogami chodzili? Jakie mieli dylematy na różnych rozdrożach polskiej rzeczywistości? Za co kochały ich kolejne pokolenia Polaków? Gdzie zdobywali siły by przekazywać nam swoje myśli i wartości?
Na te wszystkie pytania trzeba nam dzisiaj szukać odpowiedzi. Choćby po to, by pamięć o Nich trwała wiecznie.
Z "Kirowego Gościńca" prowadzą drogowskazy na Ich szlaki. Do ukochanych miast: Krakowa, Wadowic, Starego Sącza, Łopusznej, Zakopanego i Nowego Targu oraz do niezliczonych wiosek z osobliwym podhalańskim Dębnem na czele.
W ich od najmłodszych lat kochane góry: Tatry, Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki, do Doliny Jarząbczej, na Kasprowy Wierch, pod Wielką Krokiew i nad Morskie Oko i Turbacz.
W miejsca szczególnie bliskie sercu każdego z Polaków:
na Wawel, krakowskie Błonia, do Sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach i w Ludźmierzu.
17 czerwca 1999 roku w katedrze na Wawelu miało miejsce ostatnie spotkanie tych dwóch wielkich Polaków, a zarazem ludzi dotkniętych wielkim cierpieniem fizycznym ale także psychicznym. To cierpienie towarzyszy zwykle tym, którzy "przecierają szlaki" dla innych.
Ksiądz profesor Józef Tischner już wtedy nie mógł mówić ogarnięty nieuleczalną chorobą . Kto mógł przypuszczać, że za ponad 5 lat głos straci też Ojciec Święty Jan Paweł II.
Czy to nie paradoks, że oboje stracili to co było ich największą bronią czyli głos! Ten głos, który brzmiał podczas homilii Papieża na krakowskich Błoniach do 2,5 milionów rodaków i homilii księdza profesora pod Turbaczem w Gorcach gdzie na msze święte i góralskie pasterki zimą potrafiło przyjść na wysokość 1400 m npm. nawet ponad 5000 tysięcy ludzi. Przychodzili z własnej i nieprzymuszonej woli słuchać słów tych, którzy mieli autorytet i charyzmę. Byli ich przewodnikami...
Miałem to szczęście od 1979 roku do końca ich dni jako ratownik i przewodnik górski być blisko tych wielkich wydarzeń. Na szlakach, które wspólnie przemierzali...!
Przyszedł czas żeby o tym opowiedzieć. Zapraszam Druhny i Druhów do "Kirowego Gościńca", a stąd do odkrywania i poznawania miejsc oraz wartości bliskich Papieżowi Janowi Pawłowi II i księdzu profesorowi Józefowi Tischerowi. Ich drogowskazy pokażą nam drogę ......!

Kościelisko, maj 2005 rok

Marek Luty
Gazda "Kirowego Gościńca"